Projekt Krysař podruhé aneb směle k cíli

Je to už dlouhá doba, co jsem zde psal o svém velkém snu vytvořit vlastnoruční krátký animovaný videoklip k písničce Krysař od Dana Landy. Rok se s rokem sešel a já konečně začínám tvořit finální verzi. Za tu dobu jsem ale nelenil. Naopak! Snažil jsem se naučit nějaké ty základy kresby, malby tuší a celkově posbírat všechny možné dovednosti, abych toho byl vůbec alespoň trochu schopen.

Nebude to lehký a asi mi během tvoření všech těch kreseb hrábne, ale s radostí můžu říct, že jsem konečně vybral finální podobu jednotlivých prvků, pozadí a podobně. Celý tříminutový filmeček tedy bude ručně kreslený perem a tuší, kde jsem si nejjistější. Mimoto si myslím, že k tomuto příběhu právě tento styl přesně sedne a pomůže vytvořit depresivní atmosféru Hamelnu. Města tak zkaženého, že jediným lékem se stává zkáza z rukou Krysaře a jeho magické píšťaly.

Skica brány města
Studie vzhledu hrázděných domů vůči postavám apod.
Skica pohledu na město Hameln z nedalekého ostrohu

Rozhodl jsem se využít tzv. ploškovou siluetovou animaci po vzoru slavné tvůrkyně Lotte Reiniger, která je přece jen o dost jednodušší než klasická ruční tvorba, kór pro někoho, kdo se o nic podobného nikdy nepokoušel. Také dodá určitou tajemnost a napětí. Ale inspirací k mému dílu je samozřejmě více. Například nedávný projekt animovaných pověstí s názvem Legendy staré Prahy od jedné party nadšenců, nebo třeba loutkový film Krysař od Jiřího Bárty. Ten má přesně tu úžasnou zkaženou a pokroucenou náladu, ke které bych se rád alespoň maličko přiblížil. Pokud neznáte, určitě jej doporučuji ke zhlédnutí. Považuju ho za jeden z nejlepších animovaných filmů, co se u nás kdy objevily. :)

Krysař bude vznikat ještě dlouho předlouho, hádám, že rok nejmíň, ale pevně věřím, že jednou se dočkám a dílo se stane skutečností. A to v hlavě nosím už pár nápadů na další filmečky. No, nepředbíhejme. Na ty je ještě čas. :D

Zatím si můžete prohlédnout několik skic, abyste věděli, jak budou některé scény vypadat. Čeká mě je překreslit už ve finální podobě tuší a pak další a další věci. Dohromady tuším 20 scén složených z mnoha plánů, hýbacích prvků a tak dále. Ach jo, co jsem si to sakra vymyslel? :D No nic. A konečně tady máte alespoň jednu finální podobu – věž s hodinami, tedy část jedné z úvodních scén.

Časem sem zase určitě napíšu, jak se daří nebo nedaří. Zatím mi držte palce, přátelé. Budu to potřebovat. :)

Skica ostrohu, kde obyvatelé Hamelnu dojdou svého osudu
Finální podoba věže s hodinami a siluetou Krysaře. Když se povede, takhle nějak to bude jednou celé vypadat. :)

6 komentářů

  1. Nádherné, ta inspirace Bártem tam je vidět. Taky se bavím děláním skic a návrhů pro svůj animák, takže přeji mnoho úspěchů ať se dílo podaří, protože tohle bych ráda viděla:)

Zveřejnit odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *