Projekt Krysař

Dneska bych vám rád představil jeden svůj dlouho odložený projekt, ke kterému se v blízké době asi pokusím zase vrátit a konečně ho dodělat. Jedná se o amatérský videoklip k písničce Dana Landy – Krysař (konkrétně ten z alba Valčík). Mám jí hodně rád pro čarovnou melodii a úžasnou atmosféru. Holt Landa, je prostě jeden z našich z nejlepších textařů a skladatelů, ať se to někomu líbí nebo ne:) A i tématicky mi sedí, neboť už sama pověst o tajemném pištci z Hamelnu má své lákavé tajemství, které dodnes zůstává ne zcela objasněno. A celkově mě něčím vždy fascinovala.

Ale zpátky k projektu. Mám ho rozdělaný už pár let a zatím vznikl scénář a tzv. animatics, neboli pohyblivý storyboard. Následující video tedy není finální vizuální podoba, spíš jen takové vodítko pro autora, jak to má zhruba vypadat po stránce střihu, dynamiky figur a kamery, nápadů apod. Přesto jsem si řekl, že by to někoho mohlo zajímat. Pokud vám tedy animace něco říká, může se hodit vidět, jak podobný projekt pomaličku vzniká z ničeho. Každopádně od doby prvotního nápadu a vytvoření videa jsem rozmýšlel, jak dál, a už teď je jisté, že pár věcí chci určitě předělat, doladit či zahodit. Původní plán zpracování vycházel především ze siluetové ploškové animace ve stylu Lotter Reiniger, ale některé záběry by asi takto udělat nešly, takže zatím stále dumám, zkouším a uvidím, jak to všechno nakonec zpracuju.

Buďte tedy prosím tolerantní a užijte si zatím alespoň tento hrubý nástin. Když se povede a budete hodní, určitě tu jednou najdete i finální výsledek:)

Zveřejnit odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *