Povídka o dlažební kostce aneb menší reklama jedné blogerce

dlazebni-kostka

Ani nevím, do které kategorie bych tohle měl zařadit. Možná něco jako reklama? :D Ale ne, nebojte, žádná lobby si mě nekoupila. Taky co by z toho s mou návštěvností měli. :D Ale díky přátelům z jedné facebookové skupiny jsem se úplnou náhodou dostal k amatérské povídce, které prostě chci trošku pomoct dostat se k většímu publiku. Zaslouží si to.

O co jde. Pisatelka uvádí, že celé dílo vzniklo původně jako školní práce na zadané téma. Prostě napiště něco o neživé věci. Tečka. Příznám se, já bych třeba vůbec bych netušil, co napsat. Jsem spíš realista nebo takovej ten snílek idealista co si píše depresivní básně do šuplíčku. Tahle abstraktní témata mě spíš míjí. Jak kdyby chtěli někde po herci předvést židli (což se ovšem prý děje). Ona si vybrala dlažební kostku, asi po zkušenosti s nakopnutým palcem. Hehe, chápu. Ale co s tím? Asi bych napsal něco jako úvod v podobným duchu jako ona, ale co s tím dál? Nějaký příběh? Sakra vždyť to je naprosto debilní zadání. Co chcete proboha psát o dlažební kostce? Leží na chodníku, a dál? Dotyčná to vzala po svém a může na sebe být právem hrdá. S úkolem se poprala naprosto stylově a vznikla povídka, která je vtipná a přesto velice realisticky pojatá a s překvapivým závěrem. Líbí se mi po stylistické stránce a především pro svůj nadhled a lehkost.

Je to krásný kontrast k těm všem, co mají problém napsat článek o čemkoliv. Nevíte nějaké téma? O čem mám psát? Jsou toho plné diskuze. Tak vážení, z této holčiny si vezměte příklad. Blbá dlažební kostka, a co z toho může vzniknout. Z ničeho skvělá a čtivá povídka. Fakt smekám. :)

Proto jsem se rozhodl, že jí věnuji krátkou zmínku tady na svém blogu. Třeba jí to pomůže, třeba ne. Zapotřebí to jistě nemá. Ale proč místo kritických zamyšlení nenapsat jednou něco pozitivního. Jen tak. Pro radost mou i její. :)

Povídku najdete zde na jejím blogu

Takže milá Lenko, já ti moc fandím s další tvorbou a určitě nejsem na tvém blogu naposledy. A vy ostatní určitě neváhejte a podívejte se. Stojí to za to.


Během psaní této reklamy jsem neobdržel žádný finanční úplatek, intimní vyžití, ani blbej bonbón. Dělám to jen a pouze z čirého nadšení. :D

Zveřejnit odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *