Recenze filmu: Doctor Strange

doctor-strange-logo

Doctor Strange. Přiznám se, o tomhle chlápkovi jsem poprvé slyšel teprve nedávno, myslím, že nějak v souvislosti s Avengers a nebo ještě později, když se na netu rozhořely diskuze, kdo by ho měl ztvárnit. O to větší překvapení z jeho příběhu to pro mě bylo. Ale nepředbíhejme. Na úvod by se slušelo říct, že se jedná o další film ze světa Marvelu. Poslední roky se s nimi trošku roztrhl pytel, ale to nevadí. Líbí se mi, že si filmy stále drží úroveň a všechny do sebe dobře zapadají a jejich příběhy se prolínají.

Takže kdo že vlastně je Doktor Strange? Na začátku sledujeme střípek z jeho života. Geniální chirurg a lékařská kapacita. Bohužel také arogantní egoistickej zmrd, který si jde jen za svým prospěchem respektive pověstí. Máš jen dvakrát zlomenou nohu a krvácíš do mozku? To dáš i beze mě. Prostě těžkej nezájem. Nejsi mi dost dobrý na zářez na pomyslnou flintu. Jo, asi takhle. Představte si ještě sobečtějšího House a budete v obraze. :D

doctor-strange-benedict

Jak už to tak bývá, osud je mrcha a na každého dojde. Náš doktůrek se vyseká v autě a stěží přežije. Cit v rukou je však po několika operacích v háji. Co teď? Ano, náš hrdina po rozhovoru s jedním zázračně uzdraveným mužem odjede stejně jako kdysi on hledat spásu kdesi v Nepálu u tajné společnosti mystiků. Trochu jako Batman, že jo? Tam se dozví tajemství světa a poněkud nedobrovolně se zapojí do odvěkého boje dobra proti zlu za jeho záchranu. Uznávám, příběh poněkud klišovitý, přesto mi to nevadilo a holt co taky pořád vymýšlet.

doctor-strange-mads

Hlavní roli si zahrál můj oblíbený Benedict Cumberbatch, který se jí zhostil se ctí a perfektně mu sedí. Líbí se mi, že docela trefně hláškuje. Hlavně scény s knihovníkem jinak celkem temný film příjemně oživily. Jako záporák mu sekunduje Mads Mikkelsen. Ten není špatný, ale nějak unesený z něj prostě nejsem. Marvel má ve sbírce lepší. Ale do filmu se hodil dobře. Naopak Tilda Swinton v roli hlavního guru tajných nauk je skvělá a řekl bych i dobře vykreslená jako charakter, který obsahuje několik vrstev a ač kladná postava, bojuje s vlastními démony. Ostatní postavy jsou také fajn, ale tolik prostoru nemají. Jedna možná bude mít nějaké repete příště. Ale kdo ví. :)

Co ale film táhne o hodně výš jsou efekty a vůbec vizuální stránka. Fanoušek filmu jako Inception nebo Interstellar si přijde na své. Jedním slovem bomba! V Imaxu a obecně ve 3D veškeré průlety vesmírem, přeskládávání reality a efekty vyniknou a vtáhnout do děje o to víc. Jedna věc mi vadila. Trošku mi neustálé přeostřování, hlavně během docela rychlé akce, tahalo oči. Ale to může být jen subjektivní dojem, takže se toho nebojte.

doctor-strange-reality

„Who are you, Mister?“

„It`s Doctor.“

„Mister Doctor?

„It`s Strange.“

„I think so too.“

Dojem z nové komixovky je každopádně super. Příběh funguje, stopáž je přiměřená, celé to až na trochu absurdní finále funguje a já si večer užil. Doktor Strange se zkrátka povedl a určitě jej doporučuji. :)

Celkové hodnocení: 85 %

2 komentáře

Zveřejnit odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *