Google mimo provoz aneb Nastává konec světa?

apokalypsa

A je to tady!

Staří egypťané to tušili, Mayové své vize tesali do kamenného kalendáře a varování před dobou temna psal i světoznámý věštec Nostradamus. Věděli jsme, že to jednoho dne přijde. O čem mluvím? Konec světa, přátelé. Včera se totiž stalo něco, co dosud nemá v historii obdoby. Google, kolébka vědění člověka 21. století, prostě zkolaboval a stejně tak i většina jeho dalších služeb. Gmail, Blogger… Dokonce i Youtube. Minimálně Mišu muselo klepnout z nedostatku nových kliknutí. :D Prostě hrůza. Po příčině se zatím stále pátrá.

Tvrdí se sice, že to byly technické problémy nebo možná útok nějaké bandy hackerů, ale osobně vidím jako reálné dvě jiné možnosti:

Nejpravděpodobnější je, že nějaký idiot zadal do Googlu „google“ a spustil něco, co může ohrozit veškerou integritu prostoročasu. Ano, varování je po netu spousta, ale vždy se musí najít blbec, co to přesto zkusí. Sakra, uvědomuješ si, co jsi mohl způsobit?!

A pak nabízím ještě jedno řešení, pragmatičtější. Google si už dávno vyvinul emoce a umělou inteligenci a jednoduše se urazil, když na něj byl někdo vošklivej. Vidím to asi takto:

Ok, Google! Find me some meal.

You need some vegetables, I recommend you a grocery store near…

Aaaargh. Fuck of Google!

Google?

Hey!

A třeba to bylo úplně jinak, kdo ví. Naštěstí se odborníkům povedlo vše na poslední chvíli zvrátit a internet je snad zachráněn. Alespoň zatím! V okolí Silicon Valley byli spatřeno i několik členů Avengers, tak možná i jim patří velký dík za vyřešení problémů.

google-logo

V každém případě na vás apeluji, lidi, nedělejte na netu kraviny! Nezadávejte do vyhledávačů zapovězená slova a chovejte se ke svému internetu hezky. Tohle bylo fakt o fous. Co bychom dělali, kdyby se to všechno fakt rozpadlo? No jen si to vezmětě! Museli bychom chodit ven, bavit se s lidmi osobně, nakupovat v kamenných prodejnách u milých paní prodavaček, užívat si opravdový život bez lajků a diskuzí o ničem… No to snad nechcete, nebo ano? Tak opatrně! :D

16 komentářů

 1. Podobně jako Ty znám celou situaci jen z vyprávění a statusů na Facebooku, poněvadž jsem po příchodu ze školy většinu dne prospala. A nemůžu jinak než se na celou situaci pouze pousmát. No tak nám zkolaboval Google, na to má snad občas také právo, no ne? :D

  Fajn, asi bych z toho byla také trochu vedle, přece jen mám na Gmailu pracovní mail a většinu dokumentů do školy, ale nemusí.to být hned konec světa. I když se to tak rádo tváří a je zábavné pozorovat reakce lidí na sociálních sítích.

  Každopádně další článek, který mi v pochmurné chvílí zlepšil náladu, děkuji. :)

 2. Niečo si želajte, google padá. ..
  Ja za tým vidím konspiraciu za účelom zvýšenia pôrodnosti ako onehda 1979 v New Yorku keď vypadla elektrina. Necudovala by som sa ak by o 9 mesiacov nastal v nemocniciach nedostatok lôžok :-D.
  Teda ale aj to je diskutabilné keď im na redtube nikto nepredvadzal ako sa to správne robí :-).

 3. Skvelý článok, dobre ma pobavil. Včera sme všetci behali po byte s tým, že „prečo nám nejde internet, prečo nejde YT…“ a ja: „prečo mi nechce načítať blogger?“ :D Hoci sme sa v tej chvíli veľmi nesmiali, teraz mi to príde vtipné. :)

  Koniec-koncov, každý toho má občas dosť a aj ľudia občas skolabujú, tak prečo nie Google? :D

 4. Já se spíš divim, že z toho nerupl aj Fejsbuk, poněvadž tam se z Gůglu a Jůtubu všichni přesunuli, aby o tom mohli psát statusy :D
  Ne že bych chtěla vytvářet konspirační teorie, ale neobjednal si to třeba náhodou ten Fejsbuk? :D

 5. Samozřejmě to bylo na objednávku 😀a my se všichni připravme na velké věci …. Data a virtuální svět nás všechny pohltí, jestli se tak již nestalo. Jsme jejich loutky, dělají si s námi co chtějí, co hůř, daří se jim to….. Včera mi synové ukazovali 165 mil. lajku na videu ppap. Také Mishovy šílenosti a další úžasná videa, která ale lidi baví. Jsme sledovaní u všeho, je nám nabízeno to, co kdy lajkneme. A pozor…. Za chvíli to bude určitě tak, že kam se naše oko na netu podívá – směr oka (kamery) , to tihle giganti zpracují a vyhodnotí. Kam ten svět spěje…. 😊

 6. zadat google do googlu se mi už podařilo tolikrát, že to ani nespočítám. a upřímně, kdybych si to tady nepřečetla, ani bych netušila, že nějaký výpadek byl….jsem totál aut. a i kdybych to byla bývala zažila, tak bych spíš předpokládala chybu na mém přijímači

Zveřejnit odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *