Nová naděje v české politice aneb Robejšek zakládá Realisty

robejsek

Mám radost! Opravdu velikou. Po mnoha letech, kdy byl na náš malý politický rybníček spíše smutný pohled, se konečně objevila naděje na změnu. Strana s jasným cílem, rozumným přístupem a s lídrem, který dokáže zaujmout, má společenský kredit a nebojí se svůj názor hájit. A co víc, věřím, že ho případně zvládne i prosadit. Říkají si Realisté a jejich předsedu snad netřeba představovat, neboť se nevynořil odněkud z prázdna. Naopak. Petr Robejšek je už nějakou dobu poměrně známý z různých přednášek a videí o problémech dnešní společnosti, mimojiné o imigraci a celkové neudržitelnosti současného vedení EU a politiky vůbec. Podotýkám, že bych se mohl s klidným svědomím podepsat snad pod každé vyjádření, co jsem kdy viděl.

realiste

Je tedy vcelku pochopitelné, že mě jeho rozhodnutí vstoupit do politického dění aktivněji a přímo velice potěšilo. Je to totiž přesně jak ve videu říká. Lidé jsou otrávení současným výběrem zleva i zprava. Kdyby se před týdnem konaly volby, já bych měl velký problém si vybrat. Fakt. A to se o politiku zajímám docela hodně. Teď mám jasno. Přečetl jsem si ten číleně dlouhý kodex, poslechl oba projevy a prostě tohle je můj kandidát na premiéra a vůdce vítězné strany.

Je možné, že budu nařčen, že se nechám lehce ovlivnit, že jen lezu někomu do zadku a že tahle strana je jen další pokus urvat si kousek moci a zmizet v propadlišti dějin. Ale kdo mě zná, ví dobře, že mám své často dosti drsné názory a jednoduše svoji hlavu a intuici. Jsem beran. A pokud někomu dělám reklamu, není to jen tak abych se zalíbil, ale dané téma mi je nějak blízké a má můj respekt. Jestli mě Robejšek zklame jako onehdá Úsvit, budu nejspíš první, kdo ho tu bude kritizovat a vláčet bahnem. Ale snad ne. Já mu prostě věřím, minimálně jeho vizi a snahu k ní dojít.

Dlouhá léta jsem fandil Tomiu Okamurovi, ale bohužel vlastní strana ho zradila, ta nová je taková neuchopitelná a především poslední dobou mám spíš pocit, že jeho činností je natáčet jedno video za druhým, tuna projevů, ale – jak to říct – no prostě nic se vlastně neděje. Všichni ho ignorují, za což asi nemůže, a zatím není v jeho moci cokoliv změnit. Mimoto problémem ČR nejsou jen migranti, máme jich docela hodně. Nu, stále mu fandím, ale holt teď dám šanci někomu novému. Opravdu netuším dopředu, jak si pan Robejšek a jeho Realisté povedou, je zde pár věcí, které mi úplně nesedí, ale v tuhle chvíli má mou podporu a držím mu palce!

Zveřejnit odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *