Končím s Blogr.cz aneb Zúčtování

Poslední dobou jsem dost zvažoval, co dál se svým členstvím na Blogru. Není to sice tak dlouho, co jsem tam profil zakládal (viz článek Frogos už je i na Blogru), ale nakonec jsem se, i pod vlivem posledních debat s jeho vrchním guru a dalšími blogery, rozhodl, že už na něm být prostě nechci. Těch pár návštěv za x měsíců mi nevynahradí docela otravné používání a vůbec spoustu chyb tohoto agregátoru. Zároveň mě čím dál víc štvalo ego Vaška, jakožto jednoho z jeho tvůrců. Nic proti sebevědomí, ale prostě neustále hlásat, že je něco nejlepší jen proto, že téměř neexistuje srovnání a konkurence, to je… Ani nevím. Ale prostě jedno zapadá k druhému a dohromady mě tahle celá mozaika jednotlivých faktů štvala.

Rozhodl jsem se tedy účet zrušit a veškerou svou činnost tam smazat. Čekali byste jedno tlačítko „zrušit účet“ nebo tak něco někde v nastavení? No, já taky. Není. Až na základě rad jsem zjistil, že musím ručně odstranit veškeré vložené články přes malou ikonku u jejich názvu. Hrozná piplačka, to vám řeknu. A teď si vezměte, že byste těch článků neměli dvacet jako já, ale třeba sto. Asi by mě kleplo! Bohužel nějak urychlit či alespoň zpříjemnit to nejde. Vždy kliknete na ikonku, vepíšete bezpečností heslo (naštěstí lze alespoň kopírovat) a doufáte. To myslím vážně, neboť je to sázka do loterie a cca v jednom z pěti případů přetížíte server a nic se nestane. Už jsem řekl, že toto funguje pouze přes Internet Explorer? No, tak vám to říkám teď. Protože ve Firefoxu mi to nešlo vůbec a nejsem sám, kdo s tím má problémy. Když tohle všechno smažete, ještě nemáte vyhráno. Musíte odstranit z účtu ještě svůj blog. Ok, máme. Ale co to? Ono to furt existuje! Furt vidíte blogříky, furt jste tam. Teď přichází ta největší sranda. To je všechno, co sami zmůžete. Není možné jen tak zrušit svůj uživatelský profil. Ano, 21. století, internet v tuším 3. fázi a nemáme možnost odejít ze služby, která už nás nezajímá. Podotýkám, zjištění této celé skutečnosti s odchodem je jeden z důvodů, proč u mě Blogr ztratil poslední zbytek důvěry. Ale nepředbíhejme.

Nejprve jsem opět zkusil najít radu v diskuzích a oslovil i přímo jednoho z autorů, Vaška. Bohužel i přes přečtení zprávy jsem se po x hodinách nedočkal reakce. A já jsem tvor věru netrpělivý, uznávám. Na druhou stranu ani ostatní z něj přímou odpověď na to, jak zrušit profil, nikdy nedostali. Vždy reagoval na něco jiného nebo se vymlouval. Nechci soudit, zda je to záměr, či neznalost. Ale pozoroval jsem to několikrát. Každopádně zkusil jsem to oficiální cestou, tedy přes mail oběma adminům. Odpověď přišla asi do půl hodiny, od Matěje. Stručná a jasná. Veškeré záznamy jsou pryč a profil byl zrušen. Sláva. Alespoň za toto má u mě Blogr body k dobru a já mohu oslavovat.

V krátkém shrnutí uvedu pár bodů, proč jsem se vlastně rozhodl odejít:

 • Arogance a povýšenost, neustálé machrování, jak je Blogr nej. Shazování veškeré kritiky.
 • Neskutečně otravný systém zadávání nových článků a špatné náhledy u nich
 • Téměř žádné návštěvy přes tento systém, těch 40 lidí za x měsíců, kteří to stejně hned zas zavřeli, nestojí za zmínku
 • Otevírání v podokně přímo v Blogru – tedy zničený vlastní design
 • Osobně mám dojem, že je to prostě zbytečnost a daleko lépe funguje sdílení přes soc. sítě. Viz statistiky v minulém článku, kde najdete i širší rozbor názoru na agregátory včetně Blogru.
 • Nutnost fungovat nejen na vlastním webu, ale i v Blogru, lajky a komentáře zde vám pomohou k lepší viditelnosti, ale zas vám chybí na vašem webu. A opačně.
 • Nejasné plány do budoucna a možné finanční přiživení na cizí práci
 • Nemožnost jednoduchého zrušení profilu, to mě opravdu dostalo

Závěrem chci říct, že to byla dobrá zkušenost, zkusil jsem to a prostě nebylo to ono. Blogru nepřeju nic špatného. Naopak. Ať je i nadále nejlepší blogerskou platformou široko daleko. Ale beze mě.

16 komentářů

 1. Osobně mě ještě naštvalo, že se nejde přihlásit jinak, než přes Facebook. Nemám blog spojeny se svým účtem a ani nechci, takze jediná šance byla přihlašovat se na Facebook blogu jen kvůli přidání článku na blogr. Otrava.

  1. Vidíš, to mě nenapadlo zmínit jako problém. Já jsem na FB furt a nemám problém ani komentovat na cizích stránkách pod svým přihlášením. Ale chápu, že někomu to vadí.

 2. Za tento článek jsem ráda :) účet si tam nechám je z důvodu nezabratelnosti :) kazdopadne mne to přestalo „bavit“ ve chvíli, kdy jsem potřebovala určitý počet komentářů ci čeho mnou daných, abych tam mohla zveřejnit adresu svého blogu … takže jsem dnes (po přečtení asi třetí zprávy, jak je to hloupa platforma) smazala propojení s FB. Diky moc za další článek.

  1. No tak to jsem ani nevedel. Taky dobry. Ono abys tam byla vic videt, potrebujes proste lajky a komentare. A ja je nemel, ac na blogu samozrejme mam, a ani jsem je tam o ne moc nestal. Muj blog je to hlavni. Ne nejakej zprostredkovatel. :)

 3. Již od spuštění Blogru Vám na FB skupinách říkám, nenechte se sebou zametat. Jediné co děláte, že vyděláváte a přivádíte VY – Blogru. Jinak co se týče toho Vaškovo ega, hezky napsané.

  A jinak zbytečností nejsou jen agregátory, ale i různé katalogy odkazů. Dnes už mrtvá záležitost z pohledu SEO problematiky.

  1. Nevim moc, co jsou katalogy odkazu, ale jinak dekuju a souhlasim. Ja nikomu bezpracny prijem dopravat nebudu. A k egu snad uz netreba cokokoliv dodavat. :-D

 4. Od založení Blogru (tuším srpen nebo září) do dnešního dne náš web přes Blogr navštívilo 1043 lidí. Sice jen malé procento (vlastně dokonce ani to jediné procento) z celkového počtu návštěv, počet to však není zanedbatelný a proto na Blogru rozhodně zůstaneme dál.

  Počítám, že na Blogru jsou především blogeři a počet běžných čtenářů je nedostatečný. My se naštěstí držíme v nejvyšších příčkách, takže k nám jde ještě s porovnáním s dalšími blogy poměrně dost čtenářů. Tento problém by se ale měl vyřešit, jinak bude odliv blogerů pokračovat.

  1. Ahoj, moc dekuju za komentar i navstevu. Vas blog sam obcas sleduju a uprimne jste asi jedinej, kterej jsem na Blogru neustale vsude videl, mel hodnoceni, komentare atd. Chapu, ze vam to funguje a pomaha s navstevnosti. Ale myslim, ze jste spis vyjimka. :) Kazdopadne souhlasim, ze pokud tam budou jen blogeri, pujde to do haje.

 5. Já jsem s Blogrem doteď neměla žádný zásadní problém – i když se nedá říct, že by mi přivedl nějak moc návštěvníků. Ale teď se do něj už nějakou dobu nejde přihlásit a nikdo to neřeší.

Zveřejnit odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *