Brexit – Den zúčtování

Pokračování předchozího článku Brexit aneb s EU na věcné časy

brexitDnešní ráno přineslo tak trochu šok. Když jsem se vzbudil, samozřejmě jsem chtěl hned vědět, jak to s brexitem dopadlo. Ospale jsem mžoural do displeje telefonu a nemohl uvěřit tomu, co vidím. Ono se to totiž přes všechnu nepravděpodobnost povedlo a Velká Británie opouští Evropskou unii. Bylo to sice těsné s poměrem 52 ku 48 procent, ale i tak. Je to neskutečné a mám ohromnou radost.

Jsem zvědav, co bude dál. Už teď z dalších zemí zaznívají požadavky na referenda a sami vůdci EU uznávají, že je to hořké vystřízlivění. Jo, třeba jim konečně dojde, že lidi mají současné podoby unie prostě dost. Otázkou je, jak to zvládne sama Británie, neboť Skotsko a Severní Irsko se nejspíš pokusí odtrhnout nebo alespoň zvýšit svou nezávislost. Ale co? I kdyby k tomu došlo, Československo se taky rozdělilo a nikoho to dnes netrápí. Naopak máme možná paradoxně lepší vztahy než dřív.

Tak či onak, já gratuluji vítězům a těším se na další vývoj. Hergot asi večer otevřu vínko a zapiju to na srazu se spolužáky ze základky:)

Zveřejnit odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *