Star Trek slaví 50 let od svého vzniku

star-trek-50-thumb

Je to tu, přátelé, Star Trek je tu s námi přesně padesát let! Od prvního uvedení v roce 1966 se toho dost změnilo, design, efekty, přibyly nové rasy a dějové linky trochu potemněly, ale přesto prvotní myšlenka díla a jeho základní kostra trvá. Nekonečný vesmír a touha po jeho prozkoumávání neohroženými kapitány hvězdných lodí. Snaha o mír a vzájemnou spolupráci a rozvoj. A když se tak zamyslím, vlastně se toho ani tolik nezměnilo. Stejně jako na začátku i teď s hvězdnou lodí Enterprise s identifikací NCC-1701 létá kapitán James T. Kirk:D

star-trek-old
Původní posádka aneb začátky Star Treku

Duchovním otcem všeho kolem Star Treku byl Gene Roddenberry, americký scénárista a producent,  a přestože nás opustil před víc jak dvaceti lety, právě jemu je obrovská komunita tzv. Trekkies zavázána za všechna ta dobrodružství, desítky cizích druhů a civilizací, spousta různých technologických vymožeností, které se postupně stávají skutečností i v reálném světě, a vůbec celou filozofii tohoto univerza. Mimochodem taky jste jako malí vstávali o víkendu v šílených pět ráno, abyste si užili Star Trek: Voyager? Já ano. Dneska v době internetu na to vzpomínám s mírným pousmáním, ale tehdy to bylo něco! Skoro až rituál a každý týden nové příběhy. Čert vem nějaké pokémony či Batmana, co běželi pozdějc:)

No, zamáčkněme slzu nostalgie a zpět ke Star Treku. Jak šel čas, samozřejmě se leccos měnilo a vyvíjelo a během těch padesáti let se v centru dění vystřídalo několik různých seriálů a posádek, ať už to byla ta původní, Nová generace vedená oblíbeným Picardem nebo ve své době docela originální Deep Space 9, který se místo na lodi pendlující vesmírem odehrával na stejnojmenné stanici. Babylon 5 prosím neřešme, ju?:D Nu a pak je tu ještě Voyager, který byl přijímán tak trochu polovičatě a konečně Enterprise, coby poslední a předčasně ukončené
seriálové dobrodružství.

star-trek-enterprise-d

Moje asi nejoblíbenější Enterprise, konkrétně D pod vedením Jean-Luc Picarda:)

next-generation-crew
Posádka z Nové generace

Takový fenomén, jakým Star Trek bezesporu je, si samozřejmě vysloužil i několikeré filmové zpracování. Dohromady jich je úctyhodných 13 a to poslední, Beyond, se zrovna okupuje kina a rozhodně starším seriálům či filmům nedělá ostudu. I když osobně mám nejradši asi nejodlehčenější film s touto tématikou vůbec ,a to Cesta domů. Tenhle mix scifi a komedie mi sedí:) Bohužel Leonard Nimoy už žádný jiný film nerežíroval, a tak máme my humoruchtiví trošku smůlu:P Ale ne, sranda je i v ostatních filmech. Jen ne tolik. Ale to jsem odbočil:)

star-trek-dnes
Enterprise v jednom z posledních filmů

O Star Treku by se toho dalo napsat spousty, bylo by to nošením dříví do lesa, neboť je toho po netu spousta i tak. Proto raději zvedám číši klingonského krvavého vína a připíjím, ať ten náš Star Trek žije dlouho a blaze ještě nejmíň dalších padesát let:)

A jelikož skoro všichni mí přátelé na facebooku blbnou s profilovkami, tak ač obvykle se těmhle davovým záležitostem vyhýbám, tentokrát se rád zapojím také. Ovšem já raději vlastnoručně. Holt musím být vždycky originál:)

profilkawarpx
Warpem se po galaxii plahočej jen socky. Žáby mají krásný zelený transwarp, který šlohly Borgům:P

2 komentáře

Zveřejnit odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *