Recenze filmu: Star Trek: Beyond

Do kin nám po třech letech zavítal nový Star Trek, tentokrát s podtitulem Beyond. Jaký je a stojí za to, jít na něj do kina? O tom se dočtete na následujících řádcích:-)

ST Beyond

Budu upřímný, ačkoliv s některými věcmi v nových Abramsových rebootech nesouhlasím, v zásadě se mi oba předchozí filmy líbily. Jsou jiné než dřív, ale fanoušek Star Treku si na své přišel, zpracování mají na skvělé řemeslné úrovni a divák tak odcházel s dobrým zážitkem. Nejinak tomu je u ST: Beyond.

ST Beyond Krall

Hlavní zápletka se točí okolo takového artefaktu, po kterém touží hlavní záporák, kterého ztvárnil v poslední době dost oblíbený Idris Elba. Role mu sedla a jeho Kraal je docela povedený a minimálně není charakterově placatý jak svět Zeměplochy. Dál tu máme samozřejmě pár dějových zvratů, nějakou tu zradu… Prostě běžný děj podobného velkofilmu, abych tak řekl:D Úvodní dramatičtější rovina o krizi identity Kirka k příběhu dodala i trošku lidštější rozměr. Je vidět, že i kapitán hvězdné lodi těžkej chleba má:)

ST Beyond Kirk a Čechov

Posádka hraje standardně skvěle a obzvláště hlášky a vůbec vzájemná chemie mezi Spockem a Kostrou jsou výborné. Star Trek: Beyond je docela prodchnut humorem a to se mi libí a připomíná mi to trosku stařičký ST: Voyage Home. Akce je natočená dobře a i přes množství rychlejších střihů jsem neztrácel orientaci. Jak už to tak bývá, fyzika zas dostala trochu na frak. Viz start lodě z planety. No jen považte: Potřebujete větší sílu k odlepení od povrchu a motory nestačí. Co uděláte? Ne, nezavoláte krotitele duchů. Místo toho jumpnete volným pádem z ostrohu, dole to vyberete a frr ke hvězdným dálavám. Sakra, tohle není kluzák. Nemá to křídla a je to těžký jak kráva:-D No ale dobře. Je to film.

ST Beyond Spock a Kostra

Efekty jsou skvělé, ale to je u takového filmu už vcelku povinnost a bez toho to ani nejde. Hodně se mi líbily všemožné oblety a průlety kolem stanice Yorktown. Tvůrcům se hodně dobře povedlo vystihnout velikost a futuristický ráz velkoměsta ve vesmíru. Už jen kvůli tomuhle se vyplatí jít na 3d verzi:)

ST Beyond Jaylah

Co bych ještě rád vyzdvihl, jsou dobře a nenásilně včleněné narážky a odkazy k původnímu seriálu a posádce. U jedné takové scény jsem skoro zamáčkl slzičku z nostalgie:-D

Co říci závěrem? Za mě se jedná o příjemné překvapení a možná nejlepší film ze stávající trilogie. Pokud máte rádi Star Trek, určitě doporučuji jeho zhlédnutí. Ale věřím, že si ho užijí i ostatní návštěvníci kin.

ST Beyond RIP
Tímto filmem se s námi rozloučili dva skvělí herci – Anton Yelchin a Leonard Nimoy. RIP:(

Celkové hodnocení: 80%

2 komentáře

Zveřejnit odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *