Nová kategorie – Citáty

Přemýšlel jsem, o čem bych v rámci svého blogu ještě mohl psát a nějak by se mě to dotýkalo. Je jasný, že nebudu psát třeba o sedících a nesedících podprdách nebo o geopolitické situaci v rovníkové Guinei, o čemž naprosto nic nevím.

Ale pár možností mě nakonec napadlo, a proto dnes otevírám novou kategorii svých příspěvků. Bude se jednat o různé citáty a moudra, ať už z doby antiky, nebo i modernější. Tato tématika mě vždycky zajímala, už na základní škole jsem po hodině vždy otravoval dějepisářku s prosbou o nový citát, a upřímně ona ta moudrost v nich stále je.

Je to vlastně zvláštní, že i v dnešní době znechuceni politikařením či mezilidskými vztahy můžeme číst povzdechnutí Senecy nebo třeba Sókrata nad tímtéž z doby dva tisíce let vzdálené. Stejně jako nás, i je tehdy štvaly tytéž věci, všímali si podobných problémů a cítili určité spojitosti a zvyklosti. Nevím jak vy, ale na mě to prostě působí. Samozřejmě je jich neskutečné množství a proto sem budu dávat jen taková, která mi přijdou opravdu trefná a osobně se mě ať přímo nebo nepřímo dotýkají.

citáty-thumbnail

To je asi tak vše a já doufám, že své čtenáře si toto téma najde, a těším se na vaše komentáře:)

Zveřejnit odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *