Druhák za mnou, a co dál?

Ahojky, milí moji čtenáři. Sorry za menší pauzu v psaní, ale to víte, měl jsem nějaké období tvůrčího sucha a taky jiné povinnosti. Především se vám musím trošku pochlubit, neboť po roce je tu zas úspěšně skončené zkouškové období a od úterka mám pohodu. Hurááá! Tentokrát jsem ani nepotřeboval opravné termíny a vše se povedlo rovnou a jako obvykle celkem v pohodě. No nejsem dobrej? :-D Ale vážně, tohle je výsledek i naší skvělé partičky, kde i přes občasné zaskřípání vše funguje jak má a dost si pomáháme. Bez ohledu na mé studijní schopnosti, prostě bez nich bych to nezvládl. Děkuju.

Zbývá tedy poslední rok a já začínám bilancovat, plánovat a rozmýšlet, co dál. Když půjde všechno dobře, budu dis. Ne, nemyslím dysgrafik a taky asociál, a kdoví, co bude dál… :-D Ne, diplomovaný specialista. S voškou. Jako jo, je to určitě lepší než být jen středoškolák s maturou  – a z hlediska mého dříve stagnujícího života to posun rozhodně je – ale v rámci pracovních možností mě to asi vážně nikam nekatapultuje. Firmy většinou chtějí vzdělání středoškolské nebo vysokoškolské, a tohle tak vězí kdesi na půl cesty. Jako lepší než drátem do oka, ale přesto o tom dost přemýšlím. Holky si pak chtějí zkusit dodělat jeden rok na soukromé skole, nejspíš na UJAKu, a mít alespoň toho bakaláře. No, ne že by to nebylo fajn, ale za padesát tisíc se mi do toho nijak zvlášť nechce. Mimoto budu rád, že mám aspoň něco a konečně klid. Pravdou ale je, že by to byla škoda, kór když bychom tam šli společně jako fajn kolektiv. Asi by mi to naše študování i chybělo. A to nezmiňuji, jak do mě hučí někteří kamarádi, že prostě musím. Přitom to, že jsem nastoupil na tuhle naší školu, bylo původně ze zcela jiných důvodu a vůbec jsem nečekal, že to půjde až tak dobře. Lidi, vždyť já jdu do třeťáku! Chápete to? A s minimálním úsilím. Buď jsem tak dobrej, nebo ta škola stojí za prd. Ale jelikož ona má léta velmi dobré renomé… :-D Tak či tak, utíká to. Hrozně moc. A bude to těžká volba.

Teď mě ještě čeká pomalu začít psát absolventskou práci. To bude taky něco. Ještě jsem si blbec vybral téma, ke kterýmu se budou dost mizerně hledat podklady a zdroje, nebo chcete-li, prameny. :-D No aspoň, že uz neřešíme změnu dohledu nad prací. Samozřejmě jsme se všichni přihlásili k jedné profesorce, neboť je hodná, učí nás hlavní předmět celého studia, bude naše zkoušející a prostě k tématům těch prací logicky sedí nejlíp, a pak byl poprask, že toho má moc. Nakonec se vzdala nějakých deňáků a nás si ponechala až na dobrovolné výjimky všechny. Njn, stane se. Ale na to je ještě čas. Říkali, že máme začít během léta, že pak už se to bude špatně stíhat… Když nad tím tak přemýšlím, on je už konec června, co? Ay caramba! :-D

No, mám se na co těšit. Bude to asi masakr, ale ono se to povede. Musí. A věřím, že s těma mýma holkama (no jo, a s Davidem :-D ) už to nějak zvládneme. :-)

4 komentáře

Zveřejnit odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *