Donald Trump bude prezidentem USA

donald-trump-prezidentem
Spokojený Donald Trump

A je to tu, Donald Trump k velkému překvapení médií a různých znalců nakonec opravdu porazil Hillary Clinton a vyhrál volby, čímž se stal 45. prezidentem USA. Co k tomu říci?

Celá tahle tragikomedie vlastně neměla šťastný konec tak či tak. Stejně jako u nás se volilo menší zlo, nikoliv osoba, která by si to opravdu zasloužila pro své hluboké kvality, morální či jiné Ne. Na výběr byla buď afektovaná a vypočítává čarodějnice nebo arogantní narcis. Oba jdoucí přes mrtvoly. A teď babo raď! K tomu se ještě vynořily narážky na datum. 11/9 2001 bylo černým dnem v  historii Ameriky a dnes, kdy se volby rozhodly, je 9/11. Náhoda?

Nevím jak to vidíte vy, ale Trumpovo zvolení za tragédii nepovažuju ani v nejmenším. Upřímně, já jsmem rád a přál jsem mu to víc. Hillary je mi prostě něčím hrozně odporná a čiší z ní touha po moci. A ještě ty kauzy kolem ní, touha válčit… Já vám nevím. Nemohu to objektivně posoudit, ale jednoduše z ní mám opravdu blbý pocit, kdykoliv ji vidím. Mnohem horší než z něho. A mimoto já prostě nemám rád, když je mi ze všech stran někdo podsouván jako ten nejlepší a naopak ten druhej je vykreslován jako krystalické zlo. To není férový přístup a rovná šance na vítězství. Ale líbí se mi, jak je opět vidět, jak funguje má teorie. Čím víc média někoho podporují a vyzdvihují jako favorita a vytvářejí halo jak je skvělý, tím spíš tomu nejde věřit a naopak je jasné, že se mu moc nedaří a tedy potřebuje pomoct. No jen si vzpomeňte na ty články za poslední dobu. A prd z toho! Přitom zas tak těsně to nebylo, aby se náhlý zvrat dal obhájit nějakým zásahem nerozhodnutých voličů na poslední chvíli a podobně.

hillary-clinton-porazena
Hillary Clinton, poražená kandidátka na prezidentku USA

Buď jak buď Amerika má své velké volby za sebou a já jsem zvědav na další vývoj. Ale horší to snad nebude a když pomineme jeho občas přestřelené názory, rozhodně se s Trumpem shodnu spíš než s Hillary. Uvidíme, co se teď bude dít a jak výsledek voleb přijmou všichni ti, co mu nemůžou přijít na jméno a celou dobu na něj pouštěli síru. Lidé prostě vybrali toho, kdo jim je blíž a o kom si myslí, že změní dosavadní směřování USA. Zda to tak bude, to ukáže až čas. Každopádně vyhrál, já mu gratuluji a madam Clinton, co se už viděla v Bílém domě, ať třeba prdne cévka:)

7 komentářů

  1. Tak ako u nás tak aj u vás a nakoniec i v USA sa vždy volilo menšie zlo. Popravde by som si tiež zvolila triedneho šaša ako vojnového stvaca ktorý sa netají svojimi plánmi vojnovej politiky. Očividne ľudia asi majú plné zuby mediálneho masírovania mozgu. Ťažko povedať ako to bude ďalej prebiehať. Ostáva len dúfat že raz bude dobre.

  2. Američanům nezávidím, těžko se vybíralo z těchto možností. Co přinese Trumpovo zvolení se ukáže ale nejdřív za pár dní a poději. Osobně si od toho slibuji zlepšení vztahů mezi Amerikou a Ruskem, protože ty nynější vyhrocené nejsou dobré pro nikoho.

  3. No uvidíme, jaká nakonec bude jeho vláda. Myslím, že to nebude takové drama, jak si myslí řada jeho odpůrců. Něco třeba splní, ale velkou část z různých důvodů asi ne. Ale to ukáže čas…

Zveřejnit odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *