BlogKilleR15 a mazání blogů

etat_d_alerte0101

Možná jste to už někde četli nebo slyšeli od svých známých, ale nevěnovali jste tomu pozornost, nevěřili. Možná o tom čtete poprvé. Nevadí. Snad vás tenhle příběh dostatečně varuje, co se může stát, když se psaní na své stránky a blogy nebudete dostatečně věnovat.

Říká se, že když blogger dlouho nepřidává žádný článek na své stránky, objeví se kdosi s tajemným nickem BlogKilleR15, blog najde a smaže. Dlouho jsem tomu nevěřil a říkal si, že to je kravina, jenže ona je to asi pravda! Říkal mi o tom dlouholetý kamarád, ajťák, že jeho spolužákovi na střední se přesně tohle stalo. Nevěříte? Měli byste.

Svůj blog vedl léta ale pak procházel nějakou tvůrčí krizí a nemohl se donutit něco kloudneho napsat. K tomu se přidaly nějaké problémy doma a nakonec blogování šlo na vedlejší kolej. A jak běžel čas, pauza trvala dny, měsíce a nakonec na blog nenapsal rok. Ani čárku.

Přesně rok a den po zveřejnění posledního článku o nových materiálech v letectví mu do mailové schránky přišlo něco zvláštního, tajemného. Něco co ho znepokojovalo. Díval se na ten vzkaz a nemohl uvěřit tomu, co vidí. Psal jej jakýsi BlogKilleR15 a na černém pozadí bylo fialovým pismem napsáno jen „end“. Nic víc.

Teď si uvědomil svou fatální chybu a vzpomněl si na historky, co slýchal od přátel. Historky, kterým se léta vysmíval a nevěřil jim. Ihned se pokusil připojit do administrátorské sekce stránek. Nic. Jméno a heslo jakoby neexistovalo. Blog byl pryč. Léta práce a spousta článků o všem možném. Pryč! Všechno. Pokoušel se o něj infarkt. Zhroutil se do své židle a ze všech sil přemýšlel, co teď.

Napadlo ho poslední spásné řešení, totiž napsat poskytovateli hostinu, jestli se data nedají nějak obnovit a co se vlastně stalo. Okamžitě to udělal a čekal, co bude dál. Konečně přišla odpověď. Je nám líto, ale stránky takového jména na tomto serveru nikdy neexistovaly. Jste si jistý poskytnutými údaji? Pár sekund nato ve schránce přistál druhý mail. Černé pozadí, ze znaků ASCII poskládaný vysmátý smajlík a fialově podepsaný KillerBloG.

Samozřejmě vše se nakonec řešilo i přes policii, ale člověka skrývající se za tímto nickem se vypátrat nepodařilo a nakonec byla věc odložena. Zjistilo se ale, že nejde o ojedinělý případ. Naopak. Podobné incidenty jsou hlášené z různých koutů světa. Z Anglie, USA, Německa a dokonce i třeba Číny. Ať je to kdokoliv, má očividně široký záběr a bohužel po sobě dobře kryje stopy.

Je mi jasné, že nad tím mávnete rukou s tím, že je to jen další hloupá urban legend. Kdo ví. Já prodávám, jak jsem koupil. Ale co když je to pravda? V tom případě se to může stát komukoliv, kdo tvoří nějaký webový obsah. Proto pište články aspoň občas, nenechávejte své blogy dlouho bez aktivity nebo zející prázdnotou. Ať o ně nepřijdete. Na duchy dnes nevěříme, létáme do vesmíru ale stejně jsou tu pořád věci, které neumíme vysvětlit. I aktivity uživatele BlogKilleR15.

Myslíte si, že to je jen blbej hoax, nebo už jste o tom taky někde četli či slyšeli?

8 komentářů

 1. Neslyšela jsem o tom, ale myslím si že to buď je hacker nebo že toto „monstum“ vytvářejí majitelé webhostigů.

  Já osobně jsem před nějakou dobou opustila své blogy (starší jsem nevedla i tři roky). Prostě jsem jich měla plné zuby. A i když mi na  blog.cz psali že můj blog může být zrušen kašlala jsem na to. A víš co? Dva ze tří blogů jsem po letech smazala sama. Ten třetí je na bloggeru a myslím si, že jen tak nezmizí. Hihi

  Proč jsem tak drzá? Nevedla jsem je dost dlouho a dost zajímavě aby si jich takový jedinec všiml, si myslím.

  Jinak k blogování jsem se vrátila, chybělo mi to. A doufám, že mě to jen tak nepřejde. Hihi

 2. Velice zajímavá blogová legenda. Představila jsem si ohníček, tmu a vypravěče se strašidelným výrazem. :D
  PS: Bílý text na černém pozadí čtenáři vydloubává oči. Myslím, že nejsem jediná, kdo po přečtení článku viděl písmenka i na zdi. xD

  1. Hehe, děkuju za komentář:) No já zaznamenal i pozitivní přijetí, ale chápu, že někomu to vadit může. Jenže mně to také prostě sedí do celkového designu. Miluju tmavá pozadí (nemyslím černošky😀). Ale zvažuji časem úpravu, tak uvidíme.

 3. já ti nevím, blog, ktrej jsem měla na vejšce v plzni furt existuje a to navzdory tomu, že od roku 2008 na něj nic nepřibylo a já od něj nemám heslo.
  zpráva z tlačové agentúry JPP (jedna paní povídala)….

Zveřejnit odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *