Žabákovo ohlédnutí za rokem 2019

Ahoj, tentokrát jsem si na své ohlédnutí za loňským rokem dal trochu na čas, co? No, trochu. Ale bylo to náročné. Uzávěrky v účetnictví, Vánoce, cestování… Prostě masakr. Ale to nejhorší je snad za mnou. Takže co žabákův rok 2019? Hele super! Když se ohlédnu, co mi dal, vzal, co se povedlo a kam se můj život ubírá, mám z toho všeho skvělý pocit.

Asi největší úspěch je dokončení vysokého studia. Konečně! Pravda, zatím jen bakalářského, ale kdo ví. Třeba si to ještě natáhnu na toho magistra. Ale to nespěchá. Takže aktuálně jsem něco jako expert na vzdělávání dospělých a sociální sítě v personalistice, hehe. No, když si vezmu, kolik času a snahy jsem tomu věnoval… :D

S holkama to bylo taky zajímavý. Kamarádka mi věštila, že mi rok 2019 přinese do života slečnu. A hele ony postupně přišly hned dvě! Pravda, s tou první to tradičně nevydrželo déle jak dva měsíce, ale i tak to byly moc hezké zážitky a nové zkušenosti. Asi nikdy jsem třeba nikdy s někým nerandil tak často. Vlastně skoro každou volnou chvíli v týdnu, pak doprovodit až domů a pokračovat dál na trase k domovu. Prostě vše volně plynulo a oba jsme to tak chtěli. No, taky to na tohle nakonec dojelo a já se stal ukázkovým převozníkem. Nu což, stane se. Ale největší radost z toho museli mít v mé milé Andělské čajovně a cukrárně Amato, kde jsme byli skoro furt.

Mimoto mě dotyčná přivedla k tancování. To mi chybělo hrozně dlouho a okamžitě jsem si zamiloval salsu a objevil něžnou a romantickou bachatu. A od té doby navštěvuju kurs u Bohemian Salseros pod vedením sympaťáka Honzy, a když čas dovolí, vymetám jednu taneční párty za druhou. Hrozně mě to baví, poznal jsem díky tomu spoustu fajn přátel, a jsem rád, že jsem se nechal zlákat. No a fakt, že jsem po dvou letech přátelství dokázal vylézt z friendzone a sbalit kamarádku, což se prý téměř nedá, mi taky načechral ego. Proč si to nepřiznat. Dávno nejsem jouda, co se bojí vzít na rande holku za ruku, protože je brzo. Ale je fajn a moc si vážím toho, že se dál přátelím s ní, a dokonce i s jejím bývalým. No, život má smysl pro humor, já to říkám pořád.

No a na samém sklonku roku, jako by se bohové chytli za nos a řekli si, že tu věštbu ještě zkusí stihnout naplnit, jsem poznal jednu krásnou a sympatickou seveřanku, a do nového roku tak vykročil opět v příjemném naladění, že vše je a bude, jak má být. Ale o tom tu zatím mluvit nechci. Kdo ví, co bude dál a nerad bych to tu za měsíc dementoval. Známe to. :D Ale randíme a užíváme si každou společnou chvíli. Občas sice přejde mráček, ale to je v každém vztahu, kór když jsou oba cholerici. :D Ale je to prostě skvělé a já jsem šťastný, že jsme se našli. :)

Co tu máme dál? Po asi 12 letech odkládání jsem se konečně dokopal k oživení svých řidičských schopností, takže o víkendech s tátou objíždíme přilehlé okolí a trénujeme. Ono se to bude hodit a já prostě chci vyrazit na výlet s přítelkyní nebo kamkoliv a nemuset se neustále vázat na dopravce. Ta svoboda je k nezaplacení. A vzhledem k výše zmíněnému se to teď bude hodit víc než kdykoliv dřív. Až si troufnu sám na dálnici, to bude teprve něco. Žádné řešení, kdy a jak pojedu na rande. Prostě sednu a frr až k domu jako macho. Ale to ještě potrvá.

Co se týče uměleckých zájmů, nějak to letos flákám. Hamba mi! Ostatně na blogu bylo taky nějak málo článků. Zkusím se polepšit. Ale aspoň jsem zas malinko pohnul s Krysařem a dodělávám mnou namluvenou betaverzi animovaného storyboardu. Už se to pěkně rýsuje. Spousta kreseb, přepisování scénáře… Ale baví mě to. Jen kdyby bylo víc času a té správné nálady na to. To platí i pro psaní nové knihy pohádek pro děti a nějakých dalších blbinek. Holt teď víc žiju v reálném světě, než tvořím a píšu. Ale dělám na všem. Kamarádka by mohla vyprávět. :D

Jo, a ještě bych mohl zmínit trochu práci. Kromě dosavadní pozice jako majetkář mám totiž na hrbu ještě dva evropské projekty, kde hlavně u toho druhého řeším všechno možný a jdou přes mě miliony. Ne teda, že bych měl nějaký velký prachy navíc, ale myslím, že je to super zkušenost a v cv se to bude hezky vyjímat. Finanční projektový manažer EU. No nezní to pěkně? Ale ono mě to i docela baví, když mě zrovna nesere neschopnost a hloupost ostatních lidí. Ale to je holt všude. A aspoň se učím toleranci.

V loňském roce se mi zas trochu profiltrovali někteří lidé či přátelé kolem mě, ale tak už to chodí a snažím se to neřešit. Lidi přichází a odchází, ukáží reálnou tvář, zůstanou jen online… I to je život. Každý mě mít rád nemusí, je to jeho právo. O to víc si vážím těch, co mě rádi mají. S mými dobrými vlastnostmi, i chybami. A že jich mám. Jako každý.

Přemýšlím, jestli jsem na něco podstatného nezapomněl. Bylo by toho všeho hodně. Spousta navštívených koncertů, zábavné putování po pražských věžích s kamarádkou, oslava výročí sametovky nebo přistání na měsíci, výlet s bratrem a tátou na tvrz Malešov nebo s přáteli na Bezděz a Housku… Moc krásných zážitků, za které jsem vděčný. Jak říkám, rok 2019 se povedl a já si ho užil, jak to jen šlo. A další bude taky! Je to jen o našem přístupu k veškerému dění kolem. Ono to opravdu funguje, když se člověk sám nestresuje tím, co bude nebo nebude, nenechá si srát na hlavu a zároveň nechává konflikty a nepřízeň osudu za sebou. Prostě vše volně plyne a je potřeba si užívat, co je. Život je fajn a nestojí za to si ho kazit obavama a depkama. Zkrátka nějak je a nějak bude. Pohoda. :)

Tak přeji ještě jednou fajn vstup do roku 2020, ať se vám daří a jste šťastní jako já. :)

2 komentáře

Zveřejnit odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *