Ve víru tance aneb jak jsem objevil bachatu a salsu

Ahoj přátelé, dneska vám chci napsat zase o něčem trošku jiném. Jak už to tak bývá, s novým vztahem – jo, je to tak :) – přichází často objevování nových věcí a zájmů. Jeden druhého přivede k dalším krásám a zážitkům, které život nabízí. A nejinak to je u mě. A tak se stalo, že po letech zase začínám s tancem. Víte, já miloval taneční a užíval si i pokračovačky. Chodil jsem dokonce dvakrát. Chacha, jive, waltz… To byla moje láska už před dvaceti lety ještě na střední. Bože, já jsem fakt starej! :D Jenže nikdy jsem neměl pořádně možnost tyhle zájmy využít. Dlouholetá bývalá na to nikdy moc nebyla, a kromě občasného plesu a podobných událostí tedy tanec skončil mimo zájem. Až doteď!

Přítelkyně, která už skoro rok chodí na kurz bachaty a salsy, které jsem bohužel zatím vůbec neznal, mě vytáhla na jednu latinskoamerickou párty, kde byla fotit a jelikož v úvodu byl workshop pro úplné začátečníky, těšil jsem se, jak si jí užijeme. No, workshop začal otočkami a já byl v řiti. Party holt dopadla poněkud jinak. Ale přece mě neodradí jeden neúspěch, že? Vždycky jsem tvrdil, že umím tancovat a na zapamatování kroků a figur mám docela nadání, i když elegance vždycky kulhala na obě nohy. Takže co s tím, ať to můžu tvrdit i nadále? :D No samozřejmě, trénovat. Ponořit se do chytlavých rytmů a nechat se jím vést. Druhý den jsem proto sjel celý youtube a zkoušel si základní kroky, chytnout správně doby a tempo… A hele, ono se to opravdu začalo pomalu zlepšovat! Už jsem si nepřipadal úplně mimo, i když samozřejmě k dokonalosti to mělo ještě několik světelných let. :D Mimochodem víte, že se tancem skvěle hubne a tvaruje postava? ;)

Brzy jsme proto využili další možnost si zatančit, tentokrát pod širým nebem v Kinského zahradě. Krásná hudba, dost prostoru, kde stranou od ostatních procvičit nějaké ty základy i ozdoby. Má krásná učitelka mě pomalu zasvěcovala do základů těchhle dvou krásných latinskoamerických tanců, a musím říct, že jsem si je okamžitě oblíbil, hlavně teda mnohem lehčí bachatu. K základnímu ťapání do stran rychle přibyla otočka, diamant, takové to sexy přejetí rukama po partnerce a roztočení… No je toho hodně, všechny názvy ani neznám. Ale je to úžasný a konečně se možná naučím vést partnerku i beze slov jen gesty. A ona, ač tvrdí, že neumí učit a nebaví ji to, tak je skvělá lektorka a já jí tady ještě jednou moc děkuju za ochotu, a hlavně trpělivost se mnou.

Žabák ve víru tance :)

Někdy to je se mnou náročný, a nejen v tanci, a chápu, že se mnou si to jako pokročilá moc neužívá, ale věřím, že ji časem doženu a další párty bude zase lepší.Vždycky jsem věřil, že společný zájmy jsou pro vztah jednou z nejdůležitějších esencí, a já to chci umět. Pro sebe, pro ni. Chci protančit celou noc a ne jen v koutě koukat, jak ona nádherně tančí s přáteli a říkat si, že tohle nikdy nedokážu. Víte co? Dokážu! :)

Zveřejnit odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *