Už víte, co je Kinobus?

Dnes se podíváme na zoubek jednomu oblíbenému fenoménu poslední doby, kterým je tzv. Kinobus. O co se jedná? Jde o projekt Dopravního podniku Praha, kdy na pár dnů přijede autobus na některé ze sjednaných míst v Praze, rozestaví se lavičky, o pár metrů dál se natáhne plátno a může se začít promítá. Výběr filmů je docela pestrý, od věcí pro intelektuály po animák jako například V hlavě. Třeba včera dávali takovou romanticko-dramatickou komedii Nikdy není pozdě s úžasnou Meryl Streep v hlavní roli mírně vyžilé rockerky a poněkud nepoužitelné matky Ricki. Jo, podobných filmů už tu bylo dost, ale líbilo se mi to i tak. A s dobrou společností, my šli nakonec ve třech, je to též o třídu lepší. Jo a důležitá poznámka: Je to zdarma! To v dnešní komerční době také velice mile překvapí. Každopádně se jednalo o příjemný zážitek a proto jsem se rozhodl o něm napsat pár řádků a třeba někoho inspirovat k návštěvě. Sám jsem o Kinobusu slyšel celkem nedávno, a určitě je hodně těch, co dosud vůbec:-)

Promítání kinobus

Teď aktuálně je nedaleko Brumlovky na Praze 4, ale to jen do čtvrtka a pak zas frnkne jinam. Pokud byste chtěli akci vyzkoušet, doporučuju přijít o trochu dříve. Budete mít lepší místa na sezení, ukořistíte deky, které jsou volně k dispozici a překvapivě čisté… No a hlavně nebudete mít v zorném poli třeba lampu! I když výhodu to mělo a moje beruška se aspoň pěkně přitulila na rameno:-) K dispozici je i stánek s nápoji typu cider, frisco…

Víc informací, termíny a jednotlivé zastávky najdete na http://www.dpp.cz/kinobus/

Takže lidi, pokud nemáte na některý večer jiný plán, a nebo chcete prostě zkusit něco nového a užít si kino pod širou oblohou v zákoutích velkoměsta, určitě doporučuju Kinobus vyzkoušet. Se správně zvoleným filmem nebudete litovat:-)

Noční budova
Cestou jsem otestoval nový mobil a jeho focení ve tmě:) Romantické, co říkáte?

Zveřejnit odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *