Už jsem tady zas!

Hoj přátelé, já vím, že už se trošku opakuju, ale je to se mnou holt těžký. Kdo mě znáte osobně, nebo alespoň déle sledujete tady, víte, že mým poměrně zřetelným povahovým rysem je kromě dělání si neustálých srandiček či lenosti i taková ta nadšená kreativnost všemi směry. Snadno se pro něco nadchnu, jedu jak fretka, no a po kratší či delší době mě upoutá zas něco jiného. Nové přebije staré a jedeme dál. Sice nejsem blíženec – a to zaplať pámbů, to by byla už fakt konečná – ale mám to tak nastavené odmala. Tehdy taky po éře lidského těla přišli dinosauři, pak středověk, někde mezi tím nonstop lítali řečtí či egyptští bohové, a pak přes vesmír či chemii zas zpátky třeba k dinosaurům. A zas anatomie, středověk… A takhle furt dokola, jen se to občas rozšířilo o další témata. A že jich není málo!

Obrázek poctivě ukraden z netu :D

No, a to jsem vlastně já dodnes. Proto mám taky tunu rozpracovaných projektů, ale žádný ne a ne dodělat. Animovaný Krysař, sbírka básní, povídky, dětské pohádky o Káje… K tomu jsem členem (možná dokonce tří, pokud ještě oficiálně nezanikl) ochotnických divadelních spolků, kde aktuálně v obou zkoušíme nové hry, pořád tancuju, věnuju se autu, bytu, sem tam párty, čajdy… Prostě žádná nuda. :D A když mám občas chvíli klidu, tak si radši napustím vanu a jen dumám o všem možném. No a teď pro změnu rozjíždím vlastní eshop.

Jo, čtete dobře, váš žabí imperátor si vzal do hlavy tentokrát tohle. :D Doba je zlá, inflace letí kamsi k vyššímu orbitu, tak proč si trochu nepřivydělat? Samozřejmě tím, co mě baví nejvíc, tedy kreativnem. Slyšeli jste o službách Print on demand? Ne? Nevadí, já před nedávnem taky ne. Je to koncept podnikání, kdy si můžu dovolit ten luxus být návrhář potištěných věcí a mít obchod, starat se o něj a tak, ale třeba reálná výroba, skladování a hlavně odesílání jsou v kompetenci třetí strany, externí tiskárny, které jsou rozeseté různě po světě. Až se to tedy rozjede, budu se v ideálním případě starat jen o nové produkty, nějaké to vykazování zisků a promo na netu. Je teda pravda, že trh už trošku praská ve švech, jak je přesycen nabídkou triček, hrnků, dek a já nevím jakých ještě píčovinek, ale to mě neodradí. :D

Takže během posledních dvou měsíců se ke všem běžným zábavám přidalo ještě nonstop řešení nových designů a jejich házení do shopu. K tomu ladění technické stránky, úpravy vzhledu včetně mého velice oblíbeného přepisování kaskádových stylů, ať to můžu konečně pustit do světa a nějak to i vypadá. Že bych byl perfekcionista? Ale neee. Jo a samozřejmě si zjišťuju i zřízení živnosti na ičo, ať je to pěkně v pořádku i z hlediska práva. Prostě magor no. Stejně to za půl roku zavřu. :d Ale třeba ne, kdo ví. Máma sice držkuje, ale s podobným konceptem prorazili jiní a s mnohem horšími designy a nápady, tak proč bych nemohl taky. Takže pokud máte rádi originální design od srandiček po dekadenci, goth inspiraci a nebo horory, určitě, jukněte. :) frogosdesign.com

Tak či tak je toho všeho najednou nějak moc, a na blog holt nezůstává mozková kapacita. A ono upřímně ani nebylo o čem moc psát. Svět převálcoval covid, pak se řešila Ukrajina, teď zas Izrael a mně už to ani nějak nebaví pitvat. Politika je furt stejný humus, na světě se dějí hrozný věci, a ono se to docela omrzí. Spíš pak napřímíte pozornost něčemu, co má pro vás větší smysl, jako bydlení nebo ten můj eshop. Mimoto mám dobré přátele i na opačných stranách názorové škály, tak proč si dělat zle? I proto jsem déle nereagoval na dění kolem. Jak praví klasik: Na světě je spousta hrozných věcí, ale co je mi po nich, dokud mi nezkříží cestu? No, něco na tom je.

Každopádně mám za tu dobu něco málo rozepsaného, ale už to sunu rok dva před sebou, a ne a ne to dodělat. Rád bych se k tomu konečně dokopal, fakt, ale prokrastinace je hrozná mrcha. Určitě mám v plánu sesmolit něco o aktuálním trendu AI, na který jsem naskočil jak s Chatbotem, tak s Midjourney, a obojí si velmi oblíbil. Pak přijde určitě pár příspěvků o tunění mého žabího autíčka, a tam se asi zasmějete, jak to nakonec dopadlo, a nebo o tom, jak jsem bojoval s rekonstrukci mého skromného bytu a řešil koupelnu s jedním panem instalatérem-bohémem. A vlastně třeba napíšu i jak se mi bydlí v bytě samému samotinkému po odchodu z mamahotelu. Už je to půl roku, to je hrozný, jak to letí. Takže něco v šuplíčku čeká na svou šanci, ale… Jo a nedávno jsem byl na úžasném muzikálu Doktor Faust, ke kterému se určitě chystám napsat nějakou recenzi, nebo aspoň malé pr, protože si to i přes určité chybky rozhodně zaslouží, a patří spolu s Draculou a Krysařem k tomu nejlepšímu, s čím česká muzikálová scéna kdy přišla. :)

A to je pro dnešek asi tak vše, co mám na srdíčku kromě šelestu. Pár z vás mi psalo, že vám mé blogování chybí, blízká kamarádka to říkala dokonce s dovětkem, že má Frogos ráda. Tohle mě moc těší, vážím si toho. Jen prostě poslední dva roky jsou docela šílené období plné změn a poněkud dospělejších strastí. A nejde se věnovat všemu. Bohužel. Každopádně pokusím se to tu konečně asi na třetí pokus oživit. Když už tu doménu platím a udržuju neustále updaty, že jo? Ono to sice není tak drahý, ale ať to má aspoň nějaký smysl. Tak držte palce, ať se konečně povede, a brzy ahoj!

PS.: Horká vana není vůbec zlá na psaní článků. :P

2 komentáře

  1. Psát články v horké vodě bych asi nemohla. Mlžily by se mi brýle. :-)
    Jinak taky u ničeho dlouho nevydržím. Málokdy se stene, že se dokážu něčemu věnovat déle, než pár měsíců.
    Každopádně ti přeju, aby se tvému eshopu co nejvíc dařilo.

Zveřejnit odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *