Nový medailonek a pár úprav na blogu

Ahoj, dnes to bude takový trochu jiný článek zase. Po dlouhé době jsem si totiž zase hrál s designem a vůbec funkčností blogu. Ne, nemyslím vánoční čepici, kterou jsem konečně odstranil z hlavičky. :D Mluvím o takovém tom medailonku v panelu dole. „O mně“, „O autorovi“ a tak. Má to různý názvy. Však to znáte, ne? Doposud jsem používal widget sítě Google+ a napojení na tento profil, ze kterého se tahal obrázek, popis a tak. Ale jelikož je to podle mého dávno mrtvej projekt – sám síť používal tak akorát na sdílení článků (s naprosto nulovou odezvou) – není už důvod v tom pokračovat. Profil samozřejmě neruším, ale pojedu teď pěkně po svém. Takže pápá, zbytečný widgete. :D

Ponořil jsem se proto po dlouhé době do hlubin HTML a CSS, a nakonec vytvořil vlastní náhradu. Zároveň jsem upravil popis a přidal odkaz vedoucí na stránku O mně, kde jsem konečně doplnil i nějaké ty kontakty než jen zmiňovaný profil. Čas od času mi někdo chcete napsat, tak teď máte lepší možnost. Očekávám hlavně zprávy od pěkných slečen. O:)

Samozřejmě díky přepínání dvou motivů vzhledu jsem hned narazil na pár technických problémů, světle šedé písmo na bílé ploše fakt není dobře čitelný, zlobilo ořezávání obrázku apod., ale nakonec se vše povedlo a vyladil jsem kaskádové styly k dokonalosti. Funguje to krásně, dokonce i na mobilu, a já jsem spokojen. :)

No ale nebyl bych to já, abych se nepokusil ještě o nějaké ty náročnější kejkle, o kterých vím ale úplný prd. Zdravím vynálezce PHP, nemám tě vůbec rád! :D Takže po pár hodinách bádání se profilová fotka v medailonku i u mých komentářů automaticky tahají z Facebooku. Ou jé. Jsem prostě dobrej! Dost bylo ručních změn na několika místech. Chtěl jsem propojit i fotku ze záhlaví, ale z nějakého důvodu si to postavilo hlavu a nejde to. No nevadí. Přece jen tenhle obrázek tak často neměním, profilovku jo.

A to je vše. Užijte si o něco vymazlenější vzhled, víte, že je to moje srdcová záležitost, a příště u nějakého méně egoistického článku ahoj! :)

2 komentáře

  1. Profil na Google+ jsem nikdy aktivně nevyužíval. Vlastně neznám nikoho, kdo jej využívá. Ten gadget nevypadá vůbec dobře na jakémkoliv blogu. Co se týče tvých úprav, vypadá to mnohem lépe… Chápu, že je velký problém upravovat design, který lze přepnout na dvě barvy. Práce při úpravách, byť sebemenších, je pak dvojnásobná. Php taky nemám rád. Je to podstatně těžší jazyk než nějaký html a css. Co se ale dá dělat, některé designy jsou na php postaveny.

    Mohu-li jen jeden tip, při úpravách kodu by ti mohl pomoci nějaký validator (třeba W3C validator). Ten zkontroluje, jestli nemáš někde nějaký chyby. Zkus to. Validator je velmi praktický nástroj.

    1. Hehe, děkuji. :) No, práce je dvojnásobná, ale když to člověk nedělá poprvé, už to není tak hrozný. Každopádně koukám, že v Mozzille to má nějak tmavší text. No, ještě si s tím možná pohraju. Každopádně k validátoru… Já přímo php nepředělával, jen jsem se snažil z odkazu tvořenýho php vydolovat tu profilovku a záhlaví. Nakonec jedno jde, jedno nejde, protože to otravuje ještě s nějakým API klíčem a podobně. Ale nevadí. Každopádně html přímo v pluginu má nějaký zabudovaný validátor, který hlídá alespoň párování tagů a základní syntax. :)

Zveřejnit odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *