Light of the Seven z Game of Thrones

game-of-thronesPondělí je za námi a zase skoro na rok máme utrum se sledováním. A vzhledem k poslednímu vývoji to bude hodně těžké čekání. Ale byl to mazec:D Možná o tomhle skvělým seriálu časem napíšu i nějaký ten článek, abych se nenudil, ale teď bych se chtěl podělit o jednu skladbu z této série, která mě velice rychle upoutala a poslouchám jí teď pořád:D Postaral se o ní opět Ramin Djawadi, který má na svědomí všech 6 dosavadních soundtracků, a jmenuje se Light of the Seven.

Jedná se víceméně o jedno z hlavních témat posledního dílu šesté řady a už dlouho na mě nezapůsobila melodie z nějakého filmu či seriálu tak jako tahle. Úžasně ponurý spíše tichý úvod, který pomalu a skoro nejistě vystřídá napětí a skladba nakonec graduje v orchestrálních smyčkách. To, že dokonale podkreslila scény ani nezmiňuju. Emocionální rozbor by byl asi na déle. To se prostě musí slyšet, procítit a především užít. Obecně má seriál skvělé zpracování doprovodné hudby, ale tenhle skvost prostě vyniká. Takže pro fanoušky GoT určitě doporučuju poslechout:)

Když nad tím tak přemýšlím, možná by nebylo špatné tu zřídit kategorii „doporučené“, „hitparáda“, „zaujalo“ nebo tak něco a tam dávat věci, co mě nějak zaujaly. No, budu to muset zvážit:) Co si o tom myslíte vy, čtenáři?

Zveřejnit odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *