Cthulhu

Po delší době jsem zase stvořil takovou spíš volně veršovanou báseň. Inspirací mi byl opět pan Lovecraft a jeho povídka o tvorovi jménem Cthulhu, který přebývá ve městě R’lyeh, temném a zlém místě, kde neplatí euklidovská geometrie. A jelikož aktuálně kreslím cyklus podle jeho díla, máte to i s novou ilustrací. :)

Tam kdesi v černých hlubinách
tichých a studených,
kam nedopadne slunce žár
a lidské oko nedohlédne,
veliký Cthulhu, věky stár,
hrozivý a mocný syn
dávných bohů nestvůrných,
v propasti své vlastní smrti
tvrdě spí a sní.

Potopené město R’lyeh,
v hrůzné kráse pokroucené,
členité a tajemné,
je mu tichým domovem.
Kdysi citadela vládce
je dnes pustým hřbitovem.
A on dál čeká ve svém snění,
až se síly kosmu změní
a on se znovu vrátí.

8 komentářů

  1. Zbožňujem Lovecrafta a jeho tvorbu a hoci nie som fanúšikom poézie s voľným veršovaním, tak tá tvoja sa mi páčila. Mimochodom, vydarená ilustrácia, páčia sa mi farby, ktoré si použil. Myslím, že si to vystihol :)

      1. Už som si tvoje portfolio prezrela a napadlo ma, že by som si u teba nechala spraviť aj ilustráciu na vlastnú knihu :D Zaujímali by ma podrobnosti ako napríklad cena, ktoré tam nemáš uvedené :)

  2. LM: to mu neříkej, pak se nám žába nafoukne a bude s ním k nevydržení :) A nejsem si jistá, zda už o něčem takovém, jako prodeji svého malování vůbec uvažoval.

    Jinak Kutululu jsem nikdy úplně nepochopila. Co jsem koukala, má být zlák, ale zároveň mi přišel spíš jako smutný obětní beránek. Když kruci bydlím v takovém prostředí, nikdo nemůže úplně čekat, že budu roznášet květiny a lízátka, ne ?

Zveřejnit odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *