Banánové sušenky

Ahojky, dneska jsem vyzkoušel nový recept, který jsem našel na serveru proženy.cz. Ne, že bych tam nějak záměrně chodil, ale když ono to na seznamu vždycky vyjede a občas tam jsou dobré nápady. Inu honila mě mlsna a jelikož doma nic nebylo a naši jeli na nákup, objednal jsem si nějaké banány a těšil se na vyzkoušení banánových sušenek. Původní receptura sestávala pouze z dvou položek – banánů a jakýchsi semínek. Teď nevím, zda slunečnicových či jiných, ale to není podstatné. Já se stejně nikdy neřídím přesně zadáním a raději si vše udělám po svém a jinak. Občas to sice nevyjde, ale většinou ano:) Tentokrát jsem tedy rovnou počítal s tím, že místo semínek využiju zásobu mandlí a kokosu.

Tak jdeme na to. Suroviny po mé úpravě jsou následující: 3 oloupané banány, zhruba polovina většího resp. celý obyčejný hrnek nadrcených mandlí, něco strouhaného kokosu a trocha kakaa. Nic víc a poměr si můžete udělat dle svého:)

Postup je také velice minimalistický. Rozdrtíme mandle. To jsem z pohodlnosti udělal i se slupkama. Někdy touto dobou je dobré si zapnout troubu na 180 stupňů a nechat temperovat. Zároveň je vhodné si dopředu připravit plech s pečícím papírem, ať to pak nehoníte jako já pokaždé na poslední chvíli. Vrátíme se k mandlím a přidáme kokos a rozmačkané banány. Pořádně to ve střední míse promícháme a až nám vznikne taková těstovitá hrudkující hmota, máme hotovo. Lžící, v nouzi to určitě půjde i jinak, klademe malé hrudky na pečící papír na plechu. Když máme nakladeno, můžeme tam nasypat trochu kakaa. Po dnešní zkušenosti toto nedoporučuji. Jak jsem zjistil, žár trouby sám o sobě neroztaví kakao na „čokoládovou“ polevu:D Příště tedy vynechat, nebo zvolit jiný postup. Nakonec plech vrazíme do trouby a za 20 minut si vyzvedneme výsledek. Sušenky nejsou zrovna tvrdé, ale jako dezert rozhodně chutné jsou. Na následující fotce můžete vidět, jak to vypadá.

bananove-susenky-cookies

Fotka se bohužel moc nepovedla, neboť jsem blbě vyvážil bílou atd., ale to na výsledku nic nemění:) Mně i našim to moc chutnalo, hlavně tedy tátovi. Maminka trošku brblá, že to je málo sladké, ale to je účel. Žádný přidaný cukr. Banán je sladký až až. A to je asi vše. Tak pokud to někoho zaujalo, vřele doporučuju. Můžete se mi pak pochlubit do komentářů:)

1 komentář

  1. To sis opravdu myslel že kakao se ti rozteče?:D čokoláda se rozteče kvůli všemu tomu tuku co v ní je:D ten jaksi v kakau není, to je rozdrcený tvrdý cosi:D a příště prosím s těma slunečnicovýma semínkama a bez kakaa (nevím proč ho do všeho cpeš,pak to vypadá jak spálený:D) a bude to dobrý:D

Zveřejnit odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *