Moje nová šíša aneb recenze vodní dýmky Al-Mani Z-100

Hola hou, váš blogující žabák si po letech pořídil novou šíšu. A nebyl bych to já, abych o tom nenapsal a trochu se úlovkem nepochlubil. :-)

To bylo tak. Už nějakou dobu jsem si hrál s myšlenkou koupit si novou vodní dýmku. Mám jich doma asi pět, které jsem během deseti let nastřádal, jenže znáte to. Časem to pokouření prostě už není ono, kvůli staré konstrukci se dýmky hůř čistí, tahání je namáhavější a zkrátka technologický vývoj od začátku milenia poněkud pokročil. Korunu tomu nasadilo, když mě kamarád pozval k sobě a já si vyzkoušel, jak chutná jeho vodnice. A musím říct, že jsem byl v šoku. Lahodná ničím nekažená chuť, jemný kouř… Bylo rozhodnuto a začalo pátrání po mé nové bublavé slečně. Zdlouhavé brouzdání po obchodech a videích na Youtube, další a další dotazy na dotyčného, výběr některých typů a jejich následné zavržení… No, chudák kamarád. :-D

Nakonec už mi začalo z toho běsnění a nekonečného hledání malinko hrabat, a proto jsem se rozhodl pro osobní návštěvu mého oblíbeného obchodu nedaleko Anděla. Plán byl prohlédnout si tři naposled vytipované dýmky a pokud se mi bude některá opravdu zamlouvat, odvezu si jí. Do nejužšího výběru se prodrala Amy Glorious II klick, 4 Stars 630D a konečně Al-Mani Z-100, kterou jsem si nakonec vybral. Značka pro mě neznámá, ale líbila se mi vzhledově, splňovala požadavky na provedení a bytelnost a očekávanou kvalitu a jako jediná byla z nerezu, což bylo i mé původní přání. Ostatní dvě by asi byly taky skvělé, ale zkrátka jestli stačilo připlatit si pár stovek a mít pravděpodobněji kvalitnější vodnici, nebylo moc co zvažovat. Po asi dvou hodinách prohlížení, debatování s prodavačem, rozebírání na jednotlivé části – rozuměj na atomy – jsem byl rozhodnutý. Tahle je ta pravá! :-)

Finální výběr – Amy Deluxe Klick II Rainbow, 4 Stars 620D a Al-Mani Z-100

Aby toho nebylo málo, dokonce jsem ještě dostal velké balení kvalitního tabáčku Brodator s příchutí zmrzlý kaktus jako slevu za pár drobných kosmetických vad, které jsem při bližším zkoumání našel. Na funkci vliv nemají, na první pohled si jich nikdo nevšimne a prostě tohle jednání ze strany prodejce chválím. Paráda. :-)

Po nákupu jsem měl ještě domluvenou čajdu s milou kamarádkou a pak už mě čekala jen cesta přímo domů a první testování. Nemohl jsem se dočkat. No, málem mi upadla ruka, jak se ta mrcha pronesla – holt nerez je nerez – ale to je dobře. :-)

No mohl jsem odolat? Je nádherná! Asi jí budu říkat Temná princezna :)

Teď něco málo k vodnici. Jedním slovem úžasná! Cca 70 cm vysoká kráska z masivní nerezavějící oceli. Elegantní a ani málo ani příliš zdobená. Má čtyři konektory na šlauchy, ale na to já si moc nepotrpím, přesto mohou se hodit. Karafa je přímo obří, z temně fialového až černého skla a navrchu se závitem. Pojme asi 2,5 litrů vody a pak sedí na zemi jak přibitá. Bohužel je neprůhledná, což je jediné, co mě maličko mrzí. Ale tak dá se zvyknout a vždy se dá časem koupit jiná. Co mě ale naopak fascinuje je naprosto zanedbatelný odpor při tahání a vůbec čistý tah. Podíl na tom mají hlavně skvělé průměry trubek a otvorů. Především downstem je široký jak díra do prdele. :-D Hadice ani korunka není součástí balení, ale jelikož mám obojího dostatek, problém to není a aspoň je cena o to nižší.

Precizní zpracování nerezového těla a ventilů
Karafa je fakt monstózní a pojme cca 2,2 l vody. Nechtěné převržení vodnice opravdu nehrozí.

Když jsem dorazil domů, hned jsem si nacpal a zkoumal všechno možné. Chuť byla výborná, žádné připalování tabáku, jen pohoda. Už dlouho jsem si šíšu doma tak nevychutnal. Při vyfukování kouře je to jako byste měli odšroubované ventily. Žádný odpor ani hluk. Zato bublání nepatří k nejtišším, neboť dýmka nemá difuzor. Ale zatím mi nechybí a určitě nebude problém jej případně vyrobit.

Ano, máte pravdu, že je brzy a určitě nemůžu vše posoudit hned po pár prvních zkušenostech, ale dojmy už pracují a já jí prostě věřím. Vyzkoušel jsem ten tabák, co jsem dostal a byl jsem spokojen. Z téhle krásky prostě chutná skvěle a za cca 2.400 kaček po slevě jsem asi nemohl najít lepší. A věřte, že dva měsíce jsem dýmek prošel mraky. Pokud byste se zrovna poohlíželi po nové mašince, za sebe mohu Al-Mani Z100 rozhodně doporučit. :-)

A to je vše, přátelé. Bublání zdar, a já si jdu nacpat. :-)

Zveřejnit odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *