Amatérský krátký film o Karlu IV.

chronicles-katedrala-sv-vit
Dobová podoba katedrály sv. Víta. Autor: Michal Kacl

Dnes tu udělám takovou malou reklamu svému bratrovi a jeho přátelům ze spolku Doba Karlova na jejich dílko. Ne, že by si to zasloužil:P

O co jde? Během několika měsíců vytvořili ve víceméně amatérských podmínkách pouze s profi komentářem od Svatopluka Schullera povedený půlhodinový filmeček, který ve stručnosti mapuje celý život Karla IV. Od narození, přes jeho pobyt ve Francii a rozepře s otcem Janem Lucemburským, návrat do Čech a konečně i sklonek života, kdy jako císař vládl celé říši v srdci Evropy.

Pár drobných výhrad k dílu bych sice měl, to víte, jsem hnidopich, ale na druhou stranu jejich Chronicles resp. Kronika Karla IV. je hodně dobrý projekt. Vizuální stránka je docela zajímavá a k takovému typu díla určitě sedí. A když nad tím tak přemýšlím, některé herecké výkony by asi obstály i v televizi či na filmovém plátně. Tak či tak, určitě doporučuji zhlédnutí videa níže:)

Aktualizováno 7. 9. 2016: V rámci 700. výročí narození Karla IV. se Doba Karlova zapojila do korunovačních slavností během září 2016. Můj článek o celé akci najdete zde:)

2 komentáře

Zveřejnit odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *