Tentokrát si ukuchtíme takovou chuťovku, kterou možná znáte z různých menz či odjinud pod názvem hermelínův uzlíček. Aspoň já ano:) Takže dnešní menu je nadívaný hermelín s bramborovými tolárky jako přílohou a to v množství pro dva. Vzhůru do kuchyně:)
Budeme potřebovat:
Dva klasicky velké hermelíny či camemberty, několik plátků šunky nebo slaniny (já použil šunku od kosti), asi tak čtyři větší brambory, jednu cibuli, plnotučnou hořčici, sladkou papriku, oregano, pepř, olej, nějaké ty kuchyňské potřeby, alobal.
Postup:
Nejprve si připravíme troubu, neboť celé jídlo se dělá docela dlouho, cca hodinu, tak ať pak neztrácíme zbytečně čas. Nastavíme maximální teplotu a necháme rozehřát. Mezitím si připravíme přílohu. Oškrábeme si brambory a nakrájíme je na cca půl centimetru tlusté plátky. Ty naskládáme jeden přes druhý do řady na pečícím papírem vyložený plech.
Dip si vyrobíme z trochy plnotučné hořčice, kterou lehce naředíme vodou, aby se lépe roztírala. Pokud máte rádi lehce nasládlý tón, můžeme přidat rošku medu. Ale nepřežeňte to. Opravdu jen trošku, jinak je to víc sladké než hořčičné a už to není dobré. Lžičkou dipem pokapeme naskládané tolárky a trošku rozetřeme mašlovačkou. Dobře to jde silikonovou.
Poté plech dáme do trouby, snížíme teplotu na cca 200°C a nastavíme časovač na 50 minut. Raději ale samozřejmě občas koukněte, jak to vypadá, ať nezapomenete a nemáte z toho nakonec škvarek:D
Zatímco se nám peče příloha, připravíme si sýry. Vezmeme několik plátků šunky či slaniny a nakrájíme na drobné kousky. Pak oloupeme cibuli a uděláme totéž. Množství vám přesně říct neumím, záleží na mnoha okolnostech, ale obecně já použil asi pět plátků šunky a skoro celou cibuli. Tu můžeme nahradit zelenou natí od pórků nebo jejich kombinací. Má to pak takovou zajímavou chuť:)
Obě drobně nakrájené složky sesypeme do misky a okořeníme sladkou paprikou, troškou pepře a solí. S paprikou rozhodně nešetříme, se solí opatrněji. Vše dobře promícháme a prohňoucáme, nejlépe ručně.
Oba sýry si rozřízneme ostrým nožem na půlky a nachystáme k dalšímu zpracování. Já obvykle vezmu jeden velký plát alobalu a přehnu napůl. Nevím, zda to má nějaký účinek, ale nějak jsem si na to zvyknul a asi to pak lépe drží.
Konečně sýr naplníme připravenou nádivkou. Řekl bych opatrně, ale ono to stejně leze všude okolo:D Ale to nevadí. Směsi máme dost, na každého se dostane.
Přiklopíme druhou půlkou, potřeme trochou oleje a opepříme. Zabalíme a trochu zmáčkneme do úhledného alobalového koblížku.
Cca po 50 minutách pečení tolárků je ta pravá chvíle na přidání sýrů k nim. Nastavíme časovač na 10 minut a necháme dál péct.
Po uplynutí doby zkontrolujeme dílo. Pokud je vše ok, můžeme podávat. Tolárky naskládáme vedle alobalového uzlíčku a zasypeme trochou oregana a soli.
Doufám, že se vám recept líbil a případné dotazy či podněty uvítám níže:)